Girls can do anything!


Zadig & Voltaire to marka, która absolutnie nie ma oferty dla mnie. Wszystkie zapachy duetu projektantów z Francji moje PH odnotowuje jako „syntetyki” z zupełnie nieuzasadnioną aspiracją do wyższej półki. Koszmarnie nienoszalne, sztuczne i migrenogenne. Jeśli ktoś kiedyś twierdził (a twierdziło conajmniej 50% testujących), że Lady Million Paco Rabanne to syntetyk to znaczy, że nie miał okazji wąchać wypustów Zadig & Voltaire w odsłonie, jaka prezentuje się mi. Przy nich Lady Million to zapach natury;)


Kiedy już skreśliłam Zadig & Voltaire, jako markę, która miałaby dla mnie ofertę - nadeszło zaskoczenie. Okazało się, że marka wylansowała zapach, który w końcu jest dla mnie noszalny. Nie trąci sztucznością, nie powoduje nagłej chęci wskoczenia do umywalki przypadkowego klubu czy restauracji i jest w gruncie rzeczy wyjątkowo uroczy. To Girls Can do Anything.

Ubiegłoroczna nowość od Zadig & Voltaire to wyjątkowo łagodny zapach - lekki, wiosenny, bardzo podobający się otoczeniu. Królową kompozycji jest gruszka i to ona od początku do końca dominuje. Pozostali bohaterowie tworzą jedynie tło dla głównej postaci.

W otwarciu kompozycji gruszce towarzyszą wonie kwiatowo-cytrusowe, trochę kwitu pomarańczy i śladowe ilości mandarynki, by w fazie serca przejść na lekko dymną stronę fasoli tonka. W bazie do zapachu do gruszki dołączają bardzo intensywne piżmo i szczypta wanilii. Cała kompozycja jest ciągle mimo wszystko lekka, przestrzenna i na żadnym etapie za słodka.

O tyle, o ile poprzednie wypusty marki, choć na mojej skórze na wskroś syntetyczne, były „jakieś” i nie sposób im odmówić oryginalności tak Girls Can do Anything to twór zupełnie przeciętny. Ot, bardzo ładny zapach na przełom zimy i wiosny dla fanek gruszki w perfumach. Ja go jednak polecam, choć osobiście to nie zapach dla mnie. Dlaczego? Ponieważ ma sporo uroku i lekkości, jeśli tylko takich woni poszukujecie... I na pewno dzięki niemu można poczuć, że „girls can do anything”! Bo optymizmu i radości nie można mu odmówić. A czyż nie tego poszukujemy wstając z zimowego snu?;)

Specyfikacja:


Zadig & Voltaire, Girls Can do Anything, woda perfumowana
Premiera: 2018
Nuty głowy: bergamotka, gruszka, kwiat pomarańczy, tangeryna
Nuty serca: fasolka tonka, tuberoza
Nuty bazy: paproć, wanilia, piżmo, ambroksan, goździk, paczula
Trwałość: 5/6
Projekcja: 3/6
Twórca (nos): Quentin Bisch