Przejdź do głównej zawartości

Radosna i szykowna wiosna w butelce

Są zapachy dziewczęce i jest Miss Dior Blooming Bouquet. Urok i lekkość podane w szykownej formie, która na głowę bije wszelkie niezobowiązujące, dzienne zapachy skierowane do młodych kobiet. Jest w niej jakiś urok i magia, które odejmują centymetry z bioder i lata z metryki. Z nią nie sposób nie czuć się dobrze. To po prostu jeden z najradośniejszych, a zarazem najszykowniejszych zapachów, jakie znam.

Kiedy Francois Demachy bierze się za tworzenie nowego zapachu z góry wiadomo jaki będzie efekt. Ultrakobiecy. To jeden z tych „nosów”, które zawsze stawiają kobietę na piedestale, a zapachy przez niego tworzone są idealnym dopełnieniem jej wizerunku. Nie ważne czy ma lat 15 czy 40, gustuje w słodkościach, kompozycjach kwiatowych czy orientalnych. Ma być 100% kobiecości w kobiecości i w jego wykonaniu zawsze jest.

Nie inaczej jest z Miss Dior Blooming Bouquet. To zapach typowo dzienny, na każdą okazję, a do tego uroczy i kobiecy. W otwarciu króluje piwonia, która razem ze świeżą różą i odrobiną czerwonych owoców tworzą wyjątkowo wdzięczny miks. Po kilkunastu minutach zapach zmierza charakterem w stronę wody toaletowej Miss Dior i można zdecydowanie wyczuć, że to ta sama linia. Jest lekko i świetliście - puchate piżmo, słodka dojrzała mandarynka i róża, która nadaję zapachowi klasy.

Miss Dior Blooming Bouquet są, jak sam ich kolor - różowe. Są jak sukienka Natalie Portman w ich reklamie, która mimo, że infantylnie pudrowo-różowa to jednak... balowa. I choćby mogło się wydawać, że to zapach dość nietrwały, bo trudno go na sobie wyczuć ze względu na dość słabą projekcję to jednak przy każdym podmuchu wiatru, ruchu dłoni czuć go doskonale. Dyskretnie towarzyszy nawet do 6-7 godzin, nie narzucając się ani nosicielce, a już tym bardziej jej otoczeniu.

Wszystko wskazuje na to, że będzie to jeden z nielicznych flakonów, który skończę i nie sprzedam po drodze. Towarzyszy mi już drugą wiosnę i wróciłam do niego z prawdziwą radością. Uzależnia. Jak dobra bielizna, której nie widać, ale i tak dodaje +100 do dobrego samopoczucia.

Specyfikacja:

Dior, Miss Dior Blooming Bouquet, woda toaletowa
Premiera: 2014
Nuta głowy: sycylijska mandarynka
Nuty serca: różowa piwonia, róża damasceńska, morela i brzoskwinia
Nuta bazy: białe piżmo
Twórca (nos): Francois Demachy
Trwałość: 4/6
Projekcja: 2/6


Popularne posty z tego bloga

Zmieniono La Vie Est Belle! O nowej i starej wersji zapachu

La Vie Est Belle. Zapach-tortura dla sporej części społeczeństwa, która była zmuszona z nim podróżować środkami zbiorowej komunikacji i siedzieć w niewielkich pokojach. To taka lalka Chucky, która choć pachnie niewinnie, stała się bohaterem horrorów z duszeniem ludzi, jako motywem przewodnim. Jest jednak dobra wiadomość dla tych, którzy z płonącą w oczach nienawiścią pomstowali na wszechobecność La Vie Est Belle. Otóż, przeszedł on reformulację, wskutek której zabrano mu sporo werwy. Jaka jest różnica między starą a nową edycją La Vie Est Belle? Przeczytajcie!Stare i nowe wersje La Vie Est Belle na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie. Dopiero przyglądając się detalom flakonów można dostrzec jedną istotną różnicę. Stare wersje mają na atomizerze graficzny znak firmy Lancome - różę; nowe napis „La vie est belle”. Kiedy wprowadzono tę zmienę i jednoczenie zmodyfikowano zapach trudno mi powiedzieć, ale najprawdopodobniej był to rok 2016.

Nowa wersja La Vie Est Belle jest bardziej su…

Zapachowi tytani mocy!

Każdy, kto inwestuje w perfumy marek luksusowych, chciałby, żeby ich cena szła z parze z jakością. Chodzi tu głównie o parametry, czyli trwałość i projekcję - wyczuwalność zapachu z odlegości. Jak się okazuje wydanie kilkuset złotych na flakon perfum wcale nie jest gwarancją tego, że będą one spełniały wysokie wymagania użytkowe... Bo są takie zapachy wśród perfum marek luksusowych, które pachną godzinę, i takie, których nikt nie ma szansy od nas poczuć, bo mają bliskoskórną projekcję. Utopienie całkiem sporych pieniędzy w perfumach, które kompletnie nie spełniają stawianych im wymagań jest frustrujące. Na jakie zapachy zatem postawić, żeby nie zawieść się ich parametrami?Jeśli chodzi o kategorie zapachowe najwięcej trwałych perfum jest wśród zapachów z dominującą nutą wanilii. Również perfumy szyprowe - te dawne i klasyczne mają opinię tytanów trwałości, choć dziś mało kto sięga po takie kompozycje, jak Aromatics Elixir Clinique, Knowing od Estee Lauder czy Magie Noire Lancome.

Niez…